• A
  • A+
  • A++
  •  

Wydarzenia

Zamówienie

Apeksha Mundargi – DEVI recital tańca bharatanatyam

 Zielonki-Parcela

 Sala widowiskowa Domu Kultury Stare Babice - wejściówki
 ul. Południowa 2

 23.06.2022

 19:00

 90 min.

 CZAS TRWANIA

 Ceny biletów

 0 zł

Serdecznie zapraszamy na niezwykły recital klasycznego tańca indyjskiego bharatanatyam [czyt. bharatanatjam], w wykonaniu wspaniałej indyjskiej artystki Apekshy Mundargi.

Apeksha występowała podczas wielu festiwali tanecznych w Indiach i zdobywała liczne nagrody na konkursach. Jest nauczycielką tańca bharatanatyam, a także aktorką w indyjskich filmach. Po raz pierwszy na scenie Sali Widowiskowej Domu Kultury Stare Babice wystąpiła w maju 2019 roku i wówczas zachwyciła widownie sztuką, którą wykonuje.

Chociaż jej imię i nazwisko nie brzmi po polsku, ma ona polskie korzenie. Jej babcia śp. Wanda Nowicka w trakcie II wojny światowej trafiła do obozu polskich uchodźców w Valivade. W Indiach wyszła za mąż, założyła rodzinę i tam żyła szczęśliwie przez wiele lat.

Występ na scenie w Sali Widowiskowej w Zielonkach-Parceli organizuje Centrum Kultury Indyjskiej i Sportu oraz Polskie Stowarzyszenie Carrom we współpracy z Domem Kultury Stare Babice, Fundacją Poland House oraz Misją Kampinos. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęła Ambasada Indii w Polsce.

Apeksha Mundargi wystąpi z recitalem tańca bharatanatyam pt. DEVI[czyt. dewi] co dosłownie oznacza „bogini”. Za pomocą wyjątkowego języka gestów rąk, mimiki twarzy i ruchu ciała charakterystycznego dla tej techniki tanecznej, opowie historie zaczerpnięte z hinduskiej mitologii. Bharatanatyam wywodzi się z dawnych tańców wykonywanych w świątyniach hinduskich przez specjalnie do tego poświęcone tancerki. Ich taniec był wówczas formą ofiary dla bóstw. Obecnie bharatanatyam jest wyrafinowaną sztuką scenicznego przekazu artystycznego i jedną z najbardziej popularnych technik klasycznego tańca indyjskiego na całym świecie.

Bezpłatne bilety będą dostępne od poniedziałku 13 czerwca od godz. 12.00 online: https://iframe320.biletyna.pl/ lub w kasie Domu Kultury.

Zapraszamy!

Rozwiń